کلینیــک دنــا

لیزر الکساندرایت نابلکس

 

 

لیزر الکساندرایت نابلکس 

 

از لیزر الکساندرایت می توان برای رفع اختلالات رنگدانه و تاتو استفاده کرد. با این حال، زمینه اصلی کاربرد حذف دائمی مو است. برای دستیابی به حذف دائمی موهای زائد، انرژی پرتو لیزر با طول موج دقیقاً 755 نانومتر به سمت موهای حذف می شود. نور بسته بندی شده توسط رنگدانه های رنگی ریشه مو جذب می شود. انرژی بالای انتقال یافته ریشه مو را از بین می برد و از رشد مجدد موها جلوگیری می کند. درمان نه تنها بادوام است، بلکه بسیار ملایم و بدون عوارض است. برای یک درمان بدون درد، یک سیستم خنک کننده جدید ارائه می دهد که از پوست در طول حذف موهای زائد محافظت می کند.

 

 

 

رفع موهای زائد با لیزر الکساندرایت: آماده سازی، اجرا و پیگیری درمان

 

سه تا چهار هفته قبل از درمان، پوست دیگر نباید برنزه شود. در ماه آخر قبل از درمان باید از آفتاب گرفتن شدید یا رفتن به سولاریوم خودداری کنید. دلیل این امر کار لیزر الکساندرایت است، زیرا نور لیزر نمی تواند به پوست برنزه شده نفوذ کند. لیزر به جای رسیدن به فولیکول های مو عمیق تر، لایه های بالایی پوست را گرم می کند. سوختگی نتیجه خواهد بود.

اپیلاسیون، اپیلاسیون یا کندن قسمت هایی از بدن که باید درمان شوند باید حداکثر 4 هفته قبل از درمان متوقف شود. در این دوره از کرم های موبر نیز باید خودداری کرد. بلافاصله قبل از برداشتن مو، ناحیه آسیب دیده بدن تراشیده می شود. اگر این یک درمان صورت است، هر گونه آرایش موجود باید به طور کامل پاک شود.

برای اجرای حذف دائمی موهای زائد* نیازی به بیهوشی نیست. لیزر دارای سیستم خنک کننده یکپارچه است که پوست را تسکین و محافظت می کند. با این وجود، می تواند از طریق عمل لیزر به قرمزی کوتاه مدت برسد. اما اینها بعد از یکی دو روز ناپدید می شوند.

مدت زمان جلسه درمان به اندازه قسمتی از بدن که باید درمان شود بستگی دارد. حذف دائمی موهای زائد در ناحیه لب بالایی فقط حدود 10 دقیقه طول می کشد. با این حال، درمان هر دو پا به چندین جلسه یک ساعته نیاز دارد.

 

بعد از درمان چه اتفاقی می افتد؟

 

درمان های بعدی در لیزر موهای زائد دائمی اجتناب ناپذیر است. این به دلیل چرخه رشد مو است. چرخه رشد مو به سه بخش تقسیم می شود: مرحله رشد، مرحله انتقال و مرحله استراحت.

برای لیزر درمانی فقط موهایی که در مرحله رشد هستند باید درمان شوند که فقط حدود 20 تا 30 درصد موها را تحت تأثیر قرار می دهد. باقی مانده در همان زمان در مرحله دیگری غیر قابل درمان است. پس از حدود شش تا هشت هفته، فازها متناوب می شوند و قسمت دیگری از ریشه مو برای درمان در دسترس است. بنابراین تا زمانی که تمام مو یا فولیکول های مو درمان نشوند، چندین جلسه لازم است.

 

لیزر برای چه کسانی مناسب است و اثر آن چقدر است؟

 

حذف دائمی موهای زائد با لیزر الکساندرایت مخصوصاً برای افرادی با پوست روشن و موهای تیره مناسب است. چرا؟ زیرا نور همراه با طول موج خاص خود به راحتی به پوست روشن نفوذ می کند و با ملانین فراوان، رنگدانه های رنگی در فولیکول مو مواجه می شود. در اینجا، لیزر با گرم کردن مختصر سلول های رنگدانه، قدرت خود را آشکار می کند. اینها مبنای این کار هستند. متلاشی شدن ملانین باعث یک واکنش التهابی می شود که به نوبه خود فاگوسیت های خود بدن یعنی ماکروفاژها را فعال می کند. آنها فولیکول های دناتوره شده مو را از بین می برند و اساس رشد مجدد مو را از بین می برند.

نحوه واکنش یک فرد به لیزر درمانی می تواند به صورت جداگانه متفاوت باشد. با این حال، اساساً موهای تیره و ترجیحاً ضخیم برای استفاده از این لیزر خاص ایده آل هستند. در این صورت، استفاده از لیزر الکساندرایت برای تمام نواحی بدن، به عنوان مثال روی بازوها و پاها، در ناحیه تناسلی، پشت یا روی صورت قابل استفاده است.

 

چه زمانی لیزر الکساندرایت نامناسب است؟

 

موهای خاکستری یا خیلی روشن را نمی توان با لیزر از بین برد، زیرا نور لیزر الکساندرایت فقط به رنگدانه های تیره واکنش نشان می دهد. لیزر الکساندرایت برای افرادی که پوست تیره دارند نیز مناسب نیست. با این حال، روش های لیزر جایگزین برای این نوع پوست ها در دسترس است.

 

تاثیر چقدر پایدار است؟

 

از نظر ماندگاری، مطالعات طولانی مدت اثر ماندگار حذف دائمی موهای زائد* با لیزر الکساندرایت را نشان می دهد. تراکم مو پس از اولین درمان کاهش می یابد. با هر درمان بعدی، تعداد موها همچنان کاهش می یابد.

سرعت ظاهر شدن نتیجه نهایی مطلوب به نوع پوست و همچنین نوع و تراکم مو بستگی دارد. با این حال، به طور متوسط، شش تا هشت جلسه برای نتایج مطلوب در ناحیه بزرگ مورد نیاز است.

 

 

 

 جهت ارتباط سریع با ما کلیک کنید.

 

همچنین می‌توانید با شماره‌های ثابت کلینیک با ما در ارتباط باشید:

50 40 3636 071

60 40 3636 071

از 0 رای
0

ارسال دیدگاه

Post comments