کلینیــک دنــا

کاشت ابرو

 

کاشت ابرو

 

کاشت ابرو یک جراحی زیبایی ایده آل برای ترمیم مو برای بازگرداندن رشد مو یا تعریف مجدد ابروهای نازک یا کم پشت است. ابروهای کاملتر و با ظاهر طبیعی در حال تبدیل شدن به جذاب ترین و پرطرفدارترین ظاهر هستند و کلینیک دنا با دیدگاهی منحصر به فرد و حرفه ای به این جراحی زیبایی مو می پردازد. کلینیک دنا یکی از معدود جراحان مو در کشور است که در ترمیم و پیوند مو برای مردان و زنان تخصص دارد و به شما کمک می کند تا به نتایج استثنایی و جذابیت زیبایی شناختی متعادلی برای این ویژگی یکپارچه صورت برسید.

 کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک عمل زیبایی دائمی برای پرتر دیده شدن ابروها یا جایگزینی موهای از دست رفته است. جراح این روش را با استفاده از پیوند مو یا پوست سر برای جایگزینی موهای فعلی ابرو انجام می دهد.

پیوند مو که خود نوعی عمل جراحی کاشت مو است که در آن قطعه کوچکی از پوست سر شما را، معمولاً از بالای گوش، که می‌تواند بین دو تا ۱۵ فولیکول مو داشته باشد، را برمی‌دارند. فولیکول های مو لوله هایی هستند که باعث رشد موهای شما می شود

جراح پیوند مو را به ابروهای شما منتقل می کند. هنگامی که پوست شما پس از جراحی بهبود یافت، موهای روی ابروهای شما برجسته تر به نظر می رسند و نیاز به استفاده از آرایش یا مداد ابرو را کاهش می دهند.

 

چه کسانی کاشت ابرو می کنند؟

افرادی که موهای ابروی خود را از دست داده اند، تاتوی ابروهای خود را کم رنگ کرده اند یا می خواهند ابروهای پرتر داشته باشند، ممکن است کاشت ابرو را انتخاب کنند.  اگر شرایط پزشکی دارید که باعث ریزش مو می شود مانند تریکوتیلومانیا یا آلوپسی یا اگر آسیبی مانند سوختگی یا شکستگی روی پوست شما تأثیر گذاشته است، ممکن است بخواهید پیوند ابرو را انجام دهید .

کاشت ابرو یک راه حل دائمی برای پرتر نشان دادن ابروها به جای استفاده از آرایش برای پر کردن ابروها است. در حالی که این روش بیشتر در بین زنان و افرادی که در بدو تولد به آنها زن اختصاص داده شده است، رایج است، مردان و افرادی که در بدو تولد به آنها مرد اختصاص داده شده است، جراحی زیبایی را نیز انجام می دهند.

 

کاشت ابرو چقدر رایج است؟

کاشت ابرو نوعی کاشت مو است. بیش از 9500 روش کاشت مو در سال 2020 در ایالات متحده انجام شد.

 

آیا کاشت ابرو موثر است؟

در جواب باید به شما بگوییم بله، کاشت ابرو یک نوع جراحی زیبایی برای پر شدن ابروهای شماست. نتیجه کاشت ابروی شما بستگی به این دارد که پیوند چقدر خوب انجام شود ، یعنی چقدر فولیکول های مو با مکان خود سازگار شود. این می تواند تحت سلامت کلی شما و نحوه مراقبت از پوست پس از جراحی باشد. این امکان وجود دارد که چندین ماه طول بکشد تا نتایج را ببینید.

 

قبل از کاشت ابرو چه اتفاقی می افتد؟

قبل از عمل کاشت ابرو، شما با جراح زیبایی یا ارائه دهنده خود ملاقات خواهید کرد تا در مورد اهداف خود برای کاشت ابرو صحبت کنید. در طول این مشاوره، جراح شما:

 • رشد مو روی ابروهای خود و محل ناحیه اهداکننده بالقوه پوست سر خود را بررسی کنید. ناحیه اهداکننده بخشی از پوست با فولیکول‌های مو روی پوست سر شما است که جراح شما در طول این عمل برداشته می‌شود تا موهای ابرو را جایگزین کند.
 • از شما در مورد سابقه پزشکی، سابقه پزشکی خانوادگی، شیوه زندگی و داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید، سوال می کند.
 • انتظارات خود از جراحی بیان کنید.
 • توضیح دهید که آنها از چه نوع بیهوشی استفاده می کنند، جراحی چقدر طول می کشد و چگونه باید برای جراحی آماده شوید.

هنگامی که با جراح خود ملاقات می کنید، آنها به هر سوالی که ممکن است در مورد کاشت ابرو داشته باشید پاسخ خواهند داد تا نگرانی شما را کاهش دهند. همچنین باید برنامه ریزی کنید که بعد از جراحی شخصی شما را به خانه برساند. ممکن است در 24 ساعت اول پس از عمل به کمک در خانه نیاز داشته باشید، زیرا به استراحت زیادی نیاز خواهید داشت.

 

در طی عمل کاشت ابرو چه اتفاقی می افتد؟

در طول عمل کاشت ابرو، می توانید انتظارات زیر را داشته باشید:

 • شما یک داروی بیهوشی دریافت خواهید کرد که شما را می خواباند تا دردی احساس نکنید.
 • جراح شما موهای ناحیه اهداکننده را کوتاه می‌کند تا دسترسی به آن آسان‌تر شود. ناحیه اهداکننده بخشی از پوست سر شماست که پزشک آن را برای پیوند به ابروهای شما برمی دارد.
 • جراح شما گرافت های مو را از ناحیه اهداکننده با چاقوی جراحی برمی دارد. 
 • گرافت های مو پس از ایجاد شکاف در پوست شما در محل ابروهای شما قرار می گیرند تا جایی برای پیوند ایجاد شود. پس از اینکه پیوند در جای خود قرار گرفت، جراح ناحیه پیوند را به هم بخیه می‌زند.

 

بعد از عمل کاشت ابرو چه اتفاقی می افتد؟

پس از جراحی کاشت ابرو، می توانید همان روز به خانه بروید.

کلینیک دنا دستورالعمل هایی را در مورد نحوه مراقبت از محل(های) جراحی خود به شما می دهد. برخی از دستورالعمل های مراقبت شامل موارد زیر می باشد:

 • بعد از جراحی استراحت کافی داشته باشید.
 • توصیه می شود که پانسمان را تا زمان مشخص شده داشته باشید.
 • داروهای مسکن را طبق تجویز پزشک مصرف کنید.
 • هنگام شستن محل(های) جراحی خود مراقب باشید و احتیاط کنید.

ریزش موهای تازه کاشته شده چند هفته پس از جراحی طبیعی است. این باعث می شود تا فضایی برای رشد موهای جدید ایجاد شود. ممکن است شش هفته تا چند ماه طول بکشد تا موهای جدید از ناحیه پیوند شده شما رشد کند.

 

آیا ابروها بعد از کاشت ابرو طولانی مدت رشد می کنند؟

از آنجایی که موی کاشت ابروی شما از پوست سر شماست، به رشد خود ادامه می دهد. پس از کاشت ابرو، ممکن است لازم باشد به طور مرتب موهای ابروهای خود را کوتاه کنید تا موها در طولی که می خواهید حفظ شوند.

 

کاشت ابرو چه مزایایی دارد؟

مزایای کاشت ابرو عبارتند از:

 • تغییر در ظاهر شما.
 • افزایش اعتماد به نفس.
 • دیگر نیازی به استفاده از آرایش ندارید.

 

خطرات یا عوارض کاشت ابرو چیست؟

مانند هر عمل زیبایی، خطراتی در ارتباط با جراحی وجود دارد که می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • جای زخم.
 • درد.
 • تورم.
 • عفونت.
 • کبودی.
 • از دست دادن احساس یا برخی فولیکول های مو در محل جراحی. 

جراح شما در مورد این خطرات و عوارض جانبی احتمالی این روش در طول مشاوره صحبت خواهد کرد. اگر سؤالی در مورد این روش دارید، مطمئن شوید که آن سؤالات و نگرانی‌ها را با جراح خود در میان بگذارید.  

آیا کاشت ابرو دردناک است؟

کاشت ابرو دردناک نیست زیرا بیهوشی یا بی حسی دریافت خواهید کرد تا در طول جراحی دردی احساس نکنید. ممکن است با بهبودی پوست پس از عمل، درد خفیفی را تجربه کنید. جراح شما ممکن است داروهای ضد درد تجویز کند یا می توانید برای تسکین ناراحتی از داروهای مسکن بدون نسخه استفاده کنید.

 

زمان نقاهت برای کاشت ابرو چقدر است؟

روند بهبود کاشت ابرو در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی سریع است. در چند هفته اول، باید بتوانید به فعالیت های سبک مانند کار کردن بازگردید. در این مدت، ابروهای شما باید شروع به پوسته پوسته شدن کنند. انتخاب این دلمه ها می تواند وسوسه انگیز باشد، اما از انجام این کار خودداری کنید زیرا می تواند در بهبودی شما اختلال ایجاد کند.

اکثر افراد می توانند فعالیت های شدید خود را پس از چند هفته به صلاح دید ارائه دهنده خود از سر بگیرند. اگر فعالیت‌های شما باعث خونریزی، تورم یا نشت مایعات مانند در محل جراحی شما می‌شود، فعالیت را متوقف کرده و با پزشک خود تماس بگیرید.

6 تا 12 هفته طول می کشد تا متوجه رشد موهای جدید از ناحیه پیوند شده شوید. ریزش مو از محل جراحی طبیعی است  این به ایجاد فضایی در فولیکول های مو برای رشد موهای جدید کمک می کند.

 

پس از کاشت ابرو چه زمانی می توانم به فعالیت های عادی خود برگردم؟

ممکن است پس از جراحی کاشت ابرو به اندازه کافی احساس خوبی داشته باشید تا پس از چند روز به سر کار خود بازگردید: با این حال، همه افراد متفاوت هستند  با ارائه دهنده خود مشورت کنید. حداقل به مدت شش هفته از فعالیت های سنگین مانند ورزش کردن خودداری کنید.

 

کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟

کاشت ابرو یک راه حل طولانی مدت است. نتایج شما می تواند یک عمر باقی بماند.

 

کاشت ابرو با میکروبلیدینگ چه تفاوتی دارد؟

هم کاشت ابرو و هم میکروبلیدینگ روش‌های زیبایی هستند که ابروهای شما را پرتر نشان می‌دهند. میکروبلیدینگ نوعی خالکوبی آرایشی نیمه دائمی است که می تواند چند سال دوام بیاورد. کاشت ابرو یک عمل جراحی زیبایی برای انتقال فولیکول های مو از پوست سر به سمت ابروهای شما است.

 

تمایز کلینیک دنا

کاشت ابرو به سبک اسمارت بیوتی

در کلینیک تخصصی دنا، کاشت ابرو به شیوه اسمارت بیوتی صورت می گیرد. این کلینیک تنها مرکز هوشمند و مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی در طراحی ابرو در جنوب ایران است.

 

چرا اسمارت بیوتی را انتخاب کنیم؟

در کلینیک دنا، قبل از انجام هر تغییری می توانید همان تغییر را روی صورتتان ببینید.

پیش از انجام کاشت ابرو یا میکروبلیدینگ، صورتتان اسکن می شود و می توانید مدل های متفاوت مدل ابرو را روی صورتتان قرار دهید و چهره جدید خود را ببینید.با ابن روش انتخابتان دقیق تر و منطبق با سلیقه و طراحی خود صورت می گیرد و کاشت کاملا با مدل انتخابی شما صورت می گیرد.

یکی از مهمترین دستاورد تکنولوژی اسمارت بیوتی تضمین قرینگی ایروهاست.پس از طراحی ، گاید قالب اختصاصی ابروها دقیقا طبق طراحی زیباجو ساخته می شود و کاشت طبق قالب و سلیقه شما صورت می گیرد.

 

یادداشتی از کلینیک دنا

ابروها بخش مهمی از ظاهر صورت شما هستند و برخی افراد اگر می خواهند ابروهای پرتر داشته باشند، کاشت ابرو را انتخاب می کنند. در حالی که آرایش به پر کردن ابروهای شما کمک می کند تا ظاهر دلخواه خود را به دست آورید، ممکن است برای به دست آوردن ظاهر مطلوب خود یک راه حل دائمی بخواهید. اگر به کاشت ابرو علاقه دارید، برای مشاوره با یک جراح پلاستیک متخصص در این روش صحبت کنید.

 

 جهت ارتباط سریع با ما کلیک کنید.

 

همچنین می‌توانید با شماره‌های ثابت کلینیک با ما در ارتباط باشید:

50 40 3636 071

09175370742

ارسال دیدگاه

Post comments