کلینیــک دنــا

کاشت مو

 

کاشت مو با تراکم بالا و خط رویش طبیعی

 

با افزایش سن، بیش از نیمی از آقایان دچار ریزش مو می‌شوند که این فرایند تا سنین پنجاه سالگی به بیشترین حد خود می‌رسد. البته این موضوع بدین معنا نیست که خانم ها دچار ریزش مو نمی‌شوند؛ ریزش مو در خانم ها نیز به دلایل محیطی و هورمونی امری شایع است به خصوص در ناحیه‌ی خط رویش موها، امروزه تبلیغ های بسیار زیادی در شبکه‌های اجتماعی راه‌حل‌هایی ارائه می دهند که جز امید واهی دادن برای رفع ریزش مو، کاری از پیش نمی‌برند و اگر هم در مدت کوتاهی موثر باشند در دراز مدت تاثیری نخواهند داشت. با این حال تنها روشی که منجر به درمان ریزش مو می‌شود، کاشت مو طبیعی‌ست.

 

 

 کاشت مو چیست؟

 

جراحی کاشت مو روشی است که تحت بی‌حسی موضعی با آرام‌بخشی جزئی انجام می‌شود، که در آن گروه‌های کوچک و طبیعی مو (گرافت واحدهای فولیکولی)، از پشت سر (ناحیه‌ای که موها به طور طبیعی سطح DHT پایین‌تری دارند) برداشته می‌شود. و کاشت مجدد پیوند در نواحی نازک یا طاسی  نیز  می باشد.

گرافت ها دارای یک، دو یا سه تار مو در گروه های طبیعی خود هستند. بسته به میزان کچلی یا نازک شدن موهای یک فرد، تعداد گرافت مورد نیاز را تعیین می کند. از آنجایی که موها در گروه های طبیعی خود قرار می گیرند، نتایج کاشت مو غیرقابل تشخیص است و کاملا طبیعی به نظر می رسد. کاشت مو چگونه انجام می شود؟ کاشت مو فقط با استفاده از موهای خود شخص انجام می شود، بنابراین رد شدن آن غیرممکن است.

بهترین راه برای درک مفهوم کاشت مو این است که آن را مانند یک باغ در نظر بگیرید، گیاهان را از باغچه پشتی بردارید و دوباره آنها را در باغچه جلویی بکارید، جایی که به همان روشی که قبلا رشد می کردند. موهای کاشته شده "موی دائمی" هستند و می توان آنها را دقیقاً مانند بقیه موهای شما درمان کرد. موها را می توان صاف کرد، رنگ کرد، فر کرد و حالت داد

 

روش های کاشت مو

 

FUT چیست؟

 

FUT، انتقال واحد فولیکولی، محبوب ترین روش کاشت مو است. روش کار به این صورت است که نواری از مو از پشت سر برداشته می شود (روش نواری) سپس با یک نوع بسته بندی خاص دوخته می شود که به مو اجازه می دهد از طریق اسکار نازک دوباره رشد کند و آن را کاملا غیرقابل تشخیص کند. گرافت‌ها (گرافت پوستی کوچک از گروه‌های موی طبیعی) سپس از نوار پوست بریده می‌شوند و دوباره در ناحیه نازک شدن یا طاسی کاشته می‌شوند.

مهارت جراح به شدت بر نتایج تاثیر می گذارد، زیرا کاشت دقیق گرافت ها و برنامه ریزی خط مو باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که موهای حاصل طبیعی به نظر می رسند و در جهت درست رشد می کنند و همچنین با خط موی اصلی و رشد مو مطابقت دارند.

 

FUE چیست؟

 

استخراج واحد فولیکولی FUE یک روش جدیدتر برای کاشت مو است که از نوعی سوراخ پانچ برای برداشتن گرافت های مو از پشت سر استفاده می کند. بنابراین کاشت پیوند دقیقاً مشابه FUT است. استخراج واحد فولیکولی برای استفاده در موارد کوچک ریزش مو، مانند ابروها یا پنهان کردن جای زخم، محبوبیت پیدا کرده است. FUE اغلب به عنوان جراحی بدون اسکار شناخته می شود.

لازم به ذکر است که این نادرست است. با FUE شما با بسیاری از زخم‌های سوراخ پانچ باقی می‌ماند، برخلاف FUT که در آن یک جای موی ظریف در پشت سر پنهان می‌شود. برای نواحی نازک یا طاسی، FUT هنوز روش برتر کاشت مو است. پیوند برای جای زخم یا سوختگی؟

از FUT یا FUE می توان برای پوشاندن یا استتار موفقیت آمیز هر نوع اسکار یا سوختگی روی پوست سر یا صورت استفاده کرد. FUT یا FUE اغلب برای پوشاندن اسکارهای اطراف خط مو ناشی از جراحی قبلی، جای زخم ریش یا ابرو یا هر نوع سوختگی در مردان و زنان استفاده می شود.

سوالات متداولی که در ابتدا پرسسیده می شود این است که به چند پیوند نیاز دارم؟ در زمان مشاوره با پزشک  انتظارات خودرا در مشاوره با او مطرح خواهید کرد و پزشک بررسی خواهد کرد که چه تعداد گرافت برای برآورده کردن انتظارات شما لازم است.

کاشت مو می تواند شامل 300 پیوند برای ابرو یا از 500 پیوند تا 3000 پیوند برای موهای نازک یا طاس باشد. گاهی اوقات ممکن است بیش از یک روش برای رسیدن به تراکم مو مورد انتظار بیمار مورد نیاز باشد. کاشت مو یک راه عالی برای کاهش خط موی ارثی بالا است. از همان روش FUT استفاده می شود و تمام موها در ناحیه خط رویش مو کاشته می شوند. از آنجایی که مو نازک نمی شود، تطابق با تراکم خط موی موجود گاهی اوقات به بیش از یک روش نیاز دارد.

 

بعد از کاشت مو چه اتفاقی می افتد؟ 

 

جراحی کاشت مو یک روش مانند پیاده روی است که در یک روز انجام می شود. هیچ معطلی  واقعی وجود ندارد و شما بدون بانداژ از کلینیک خارج می شوید. روز بعد از عمل، پوسته‌های کوچکی روی گرافت‌ها ظاهر می‌شوند و بین 7 تا 10 روز بعد از عمل شما به تدریج از بین می‌روند. طبیعی است که برخی از موهای پیوند به طور کامل ریزش کنند و سپس در چرخه موی بعدی شما، بین 6 تا 15 هفته، مجدداً شروع به رشد کنند.

موها با سرعت 1 سانتی متر در ماه رشد می کنند، بنابراین نتایج بصری بین 6 تا 8 ماه ظاهر می شوند و سپس نتایج کامل در 12 ماه  قابل مشاهده است. کاشت مو بسیار موفق است و بیش از 90 درصد موها از کاشت جان سالم به در خواهند برد. ما در کلینیک دنا نتایج کاشت مو خود را تضمین می کنیم. سوالات متداول زیادی از ماپرسیده می شود از قبیل  من موهای زیادی در برس خود می بینم، آیا من طاس می شوم؟ یک فرد عادی و سالم به طور متوسط ​​روزانه 50 تا 150 تار مو از پوست سر خود می ریزد. ریزش مو تنها زمانی مشکل ساز می شود که موهای از دست رفته دوباره رشد کنند تا با موهای کوچک شده جایگزین شوند. موهای کوچک شده همان چیزی است که منجر به طاسی می شود.

 

روش‌های کاشت مو در کلینیک دنا

 

روش FUT

 

این روش همچنان در سراسر جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن یک نوار باریک از پوست به همراه فولیکول های مو برداشته می‌شود. این نوار باریک معمولا از پشت سر برداشته می‌شود که بانک موی مناسبی دارد و دیرتر از سایر نواحی دچار ریزش مو می‌شود. از آنجایی که تنها حدود بیست میلی‌متر از پوست سر جدا و سپس بخیه می‌شود نیازی به نگرانی از بابت ماندن جای بخیه نیست زیرا اندازه بخیه حدودا سه تا چهار میلی‌متر است که به خوبی زیر مو‌ها پنهان می‌شود.جوابدهی گرافت ها در این روش، امری ثابت‌شده است. برای دستیابی به بالاترین تراکم مو می‌توانید از این روش استفاده کنید.

 

روش FUE

این روش مناسب افرادیست که پوست جمجمه نازکی دارند یا پوست سرشان از کشسانی مناسبی جهت بخیه برخوردار نیست. این روش زخم یا اسکاری به جا نمی گذارد و موها به صورت پراکنده از سر برداشته می‌شوند و همچنین نسبت به روش قبل دوره‌ی نقاهت کوتاه تری دارد.

 

روش FIT

 یکی از موثرترین روش‌های کاشت مو، روش FIT ست. این روش بهترین شیوه برای افرادیست که هنوز دچار طاسی گسترده نشده‌اند. در این شیوه گرافت‌ها به صورت جداگانه از ناحیه‌ی پرتراکم برداشته می‌شوند و در ناحیه مورد نظر کاشته می‌شوند.

اگر کاشت مو را در محیط‌های پزشکی یا کلینک های نامعتبر انجام دهید امکان مشاهده عوارض خطرناکی از جمله بروز عفونت یا تورم و التهاب شدید در ناحیه‌ی پیشانی وجود خواهد داشت، پس پیشنهاد می‌کنیم جهت حفظ سلامتی خود به مراکز معتبر پزشکی مراجعه نمایید.

 

 

 

 جهت ارتباط سریع با ما کلیک کنید.

 

همچنین می‌توانید با شماره‌های ثابت کلینیک با ما در ارتباط باشید:

50 40 3636 071

09175370742

از 1 رای
5

ارسال دیدگاه

Post comments