کلینیــک دنــا

ماموپلاستی

 

 

کوچک کردن سینه یا ماموپلاستی 

 

جراحی کوچک کردن سینه به عنوان ماموپلاستی کاهش یا ماموپلاستی نیز شناخته می شود. این یک روش جراحی زیبایی است که هدف آن کاهش سینه های بزرگ یا افتادگی به اندازه و شکل است.

 

 

چرا کوچک کردن سینه انجام می شود؟

 

بسیاری از زنان با سینه های بزرگ درجات مختلفی از ناراحتی های جسمی و روانی را تجربه می کنند که اغلب شامل موارد زیر می شود:

درد در سینه، گردن، پشت یا شانه؛

وضعیت بدنی بد؛

عدم توانایی در شرکت در ورزش؛

عزت نفس پایین؛ و

افزایش خودآگاهی.

هدف از این جراحی کاهش سایز سینه ها به گونه ای است که راحت تر و متناسب با اندام  خانم ها باشد.

 

چه نتایجی را می توان از کوچک کردن سینه انتظار داشت؟

 

مهم است که به طور آشکار اهداف و انتظارات خود را با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید، که سپس می تواند در مورد نتایج قابل انتظار از جراحی مشاوره ارائه دهد. ممکن است قبل از تصمیم گیری به برخی معاینات و بررسی ها نیاز باشد.

 

جراحی کوچک کردن سینه به طور کلی راحتی و رضایت زنان را از بدن خود بهبود می بخشد، اما ممکن است راه حل کاملی نباشد.

 

فواید کوچک کردن سینه

 

کوچک کردن سینه هزاران عمل ماموپلاستی هر ساله انجام می شود و اکثر زنان از نتایج آن راضی هستند. مطالعه ای بر روی 66 زن که تحت عمل جراحی کوچک کردن سینه قرار گرفته بودند، گزارش داد که زنان 94 درصد از نتایج این روش (از نظر اندازه، شکل، موقعیت نوک سینه و احساس در سینه) رضایت داشتند. این مطالعه همچنین بهبود زیادی را در خود گزارش کرد. –عزت نفس و مشکلات ظاهری، ورزش و خجالت در مورد اندازه سینه به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

به طور کلی، این و سایر مطالعات نشان داده اند که کاهش سینه باعث بهبود عملکرد، رفاه و کیفیت زندگی زنان با سینه های بیش از حد بزرگ یا افتاده می شود.

 

خطرات کوچک کردن سینه

 

احتمال بروز هر گونه عارضه ای به نوع کوچک کردن سینه و تعدادی از عوامل دیگر از جمله سابقه پزشکی گذشته، وضعیت سیگار کشیدن، سابقه خانوادگی و سابقه جراحی قبلی بستگی دارد.

خطرات جراحی کوچک کردن سینه را می توان به خطرات جراحی به طور کلی و خطرات خاص کوچک کردن سینه تقسیم کرد.

 

خطرات کلی جراحی عبارتند از:

 

خطر بیهوشی؛

درد بعد از عمل؛

مشکلات تنفسی؛

ترومبوز ورید عمقی (DVT) در پاها: این به طور معمول با تزریق هپارین قبل از جراحی پیشگیری می شود. و

آسیب به اندام های اطراف: معمولاً در طول جراحی درمان می شود.

 

خطرات خاص جراحی کوچک کردن سینه عبارتند از:

 

عفونت؛

شکستگی زخم؛

خون ریزی؛

عدم تقارن سینه ها (اندازه و شکل)؛

جای زخم غیر طبیعی؛

از دست دادن حس در نوک پستان یا پوست سینه؛

مشکلات شیردهی؛ و

نیاز به تکرار جراحی

جای زخم

اسکارها معمولاً در اطراف نوک سینه و زیر سینه قرار دارند و نتایج اجتناب ناپذیر جراحی هستند. با این حال، مکان آنها معمولا با گذشت زمان آنها را کمتر دیده می شود. اگر تمایل به اسکار دارید به جراح پلاستیک خود بگویید.

حساسیت

تغییرات در حساسیت نوک سینه و نوک سینه به روش جراحی مورد استفاده بستگی دارد تا مقدار بافت سینه خارج شده. برخی از تکنیک ها خطر آسیب رساندن به اعصاب تامین کننده نوک پستان و هاله را دارند.

 

آماده شدن برای جراحی کوچک کردن سینه

 

مهم است که قبل از جراحی با جراح پلاستیک و متخصص بیهوشی خود صحبت کنید. شما باید در مورد انتظارات خود، آنچه که جراحی مستلزم آن است و هر گونه نگرانی که ممکن است داشته باشید صحبت کنید. مطمئن شوید که فرآیند و عوارض احتمالی را کاملاً درک کرده اید.

 

ارائه شرح حال کامل پزشکی بسیار مهم است، زیرا ممکن است بر نتیجه جراحی تأثیر بگذارد. اگر قبلاً انجام نداده اید، ممکن است پزشک به شما ماموگرافی یا سونوگرافی بدهد.

 

به پزشک خود بگویید چه داروها و مکمل هایی مصرف می کنید. ممکن است لازم باشد قبل از عمل مصرف برخی از آنها مانند آسپرین، وارفارین و قرص های ضد بارداری خوراکی را قطع کنید.

 

قبل از جراحی نباید غذا بخورید. این معمولاً شامل ناشتا بودن یک شبه برای حدود 8-12 ساعت است.

 

در حین جراحی کوچک کردن سینه چه اتفاقی می افتد؟

 

تکنیک های مختلفی برای جراحی کوچک کردن سینه وجود دارد. هدف همه آنها برداشتن بافت اضافی سینه، شکل دادن مجدد سینه ها و قرار دادن نوک سینه ها است. روش انتخابی به وضعیت جسمانی زن و نتایج مورد نظر بستگی دارد و همچنین موقعیت اسکار را تعیین می کند.

متداول‌ترین روش برشی لنگر شکل است که در اطراف ناحیه نوک سینه می‌رود (هنوز نوک پستان را متصل می‌کند)، تا چین بین سینه و قفسه سینه، و سپس به صورت افقی در آن چین قرار می‌گیرد. اگر سینه بزرگ و افتاده باشد، نوک پستان و آرئول ممکن است جدا شده و بعداً دوباره وصل شوند. معمولاً جای زخم در اطراف هاله و درست در قاعده سینه قرار می گیرد، جایی که به راحتی می توان آن را پنهان کرد.

این عمل تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و حدود 2-3 ساعت طول می کشد. درن ها وارد می شوند و در جای خود رها می شوند تا مایعات تجمع یافته و خون از محل کار خارج شود. اینها معمولاً بعد از دو روز برداشته می شوند.

آنتی بیوتیک ها ممکن است قبل و بعد از عمل برای کاهش خطر عفونت زخم تجویز شوند.

 

بعد از جراحی کوچک کردن سینه چه اتفاقی می افتد؟

 

میانگین مدت بستری در بیمارستان 2 تا 4 روز است، مگر اینکه عوارضی وجود داشته باشد که نیاز به اقامت طولانی تری داشته باشد. بعد از عمل مسکن داده می شود و پانسمان ها معمولاً برای چند روز باقی می مانند. برای کاهش خطر ترومبوز ورید عمقی توصیه می شود که هر چه زودتر حرکت کنید.

 

اکثر بیماران می توانند در حدود 3 هفته به روال معمول خود بازگردند. به مدت 4 تا 6 هفته پس از عمل نباید رانندگی کنید یا فعالیت شدید انجام دهید. پوشیدن لباس‌های حمایتی (مانند تاپ‌های برش) باعث حمایت و بهبودی می‌شود.

 

جراح پلاستیک شما یک هفته پس از خروج شما از بیمارستان، قرار ملاقات بعدی را تعیین می کند. این برای بررسی وضعیت زخم، بحث در مورد نتایج عمل و رفع هرگونه نگرانی است.

 

 

 

 

 جهت ارتباط سریع با ما کلیک کنید.

 

همچنین می‌توانید با شماره‌های ثابت کلینیک با ما در ارتباط باشید:

50 40 3636 071

09172616905

09175415868

 

از 0 رای
0

ارسال دیدگاه

Post comments