کلینیــک دنــا

مزوتراپی موی سر، صورت و..

 

 

مزوتراپی چیست؟

 

درمان مزوتراپی یک روش کم تهاجمی است که از تزریق‌های میکرو برای وارد کردن ویتامین‌ها و مواد معدنی یا هر دارو یا داروی خاص دیگری به پوست استفاده می‌کند. اگرچه بدن شما قبلاً این مواد مغذی را تولید می‌کند، اما با افزایش سن کاهش می‌یابد و مزوتراپی برای حمایت و جوان‌سازی پوست کلی پوست یا اصلاح برخی از مشکلات، آن‌ها را افزایش می‌دهد.

 

 

 

درمان و فواید

 

تجربه مزوتراپی هر فرد کمی متفاوت است.

به یک سفر نگاهی بیندازید  و فواید بسیاری را که این درمان شخصی می تواند برای پوست شما داشته باشد کشف کنید.


مزوتراپی پوست

این درمان لایه میانی یا مزودرم پوست شما را هدف قرار می دهد تا گردش خون و همچنین تولید کلاژن را بهبود بخشد. ماده یا محلول درجه تزریقی مورد استفاده بستگی به ناحیه تمرکز دارد که قبلاً با یک پزشک مجرب در مورد آن صحبت خواهد شد. راه حل ها ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • آنزیم های هیالورونیداز یا کلاژناز.
  • ویتامین ها و مواد معدنی.
  • عصاره های گیاهی.
  • داروهای تجویزی.

 

مزوتراپی برای مو

 

همچنین می توانید از مزوتراپی برای ریزش مو و آلوپسی استفاده کنید. مانند درمان پوست، این درمان شامل تزریق عصاره های گیاهی، ویتامین ها و داروها است – البته این بار مستقیماً به فولیکول های مو.

این درمان می‌تواند به تحریک گردش خون پوست سر، تقویت رشد مو و اصلاح هرگونه عدم تعادل هورمونی که ممکن است از رشد در داخل و اطراف فولیکول مو جلوگیری کند، کمک کند.

کلینیک‌هایی را که مزوتراپی مو را ارائه می‌دهند، مرور کنید.

 

مزوتراپی برای کاهش چربی

فسفاتیدیل کولین، یک ماده طبیعی است که می تواند به بافت های چربی در بدن تزریق شود - جایی که در آن قسمت های کوچک و متمرکز چربی اضافی را تجزیه می کند. این به عنوان لیپولیز شناخته می شود. مواد دیگری مانند دئوکسی کولات، دی اکسی کولیک اسید یا سایر ترکیبات را می توان در این روش استفاده کرد و به همان اندازه موثر هستند.


در طول درمان مزوتراپی چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

 

مزوتراپی بسته به نیازهای منحصر به فرد هر فرد و راه حل های مورد استفاده برای رفع این نیازها می تواند متفاوت باشد. با این حال، اگرچه درمان ها متفاوت است، اما هر کدام از آنها فرآیند مشابهی را برای آماده سازی و مراقبت های بعدی دنبال می کنند.

 

قبل از درمان

 

پزشک شما از طریق اطلاعات و راهنمایی هایی که نیاز دارید - از جمله توصیه های آماده سازی خاص - با شما صحبت خواهد کرد. این به طور کلی شامل استراحت از هر محصولی است که ممکن است حساسیت پوست شما را افزایش دهد، مانند لایه بردارهای قوی یا مواد فعال.

همچنین به شما گفته می شود که از مصرف داروهای رقیق کننده خون یا داروهای گیاهی چند روز قبل از درمان اجتناب کنید تا احتمال کبودی خفیف شما کاهش یابد.

 

در طول روش

 

یک جلسه متوسط ​​می تواند بین 30 دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. ممکن است یک کرم بی‌حس‌کننده روی پوستتان بمالید تا به شما کمک کند احساس راحتی بیشتری داشته باشید. انواع مختلفی از دستگاه ها برای مزوتراپی استفاده می شود، از جمله:

  • سوزن های کوتاه بسیار ظریفی که به سرنگ ها متصل می شوند. بسته به درمان خاص شما، سوزن بین یک تا چهار میلی متر در پوست فرو می‌رود تا به نفوذ بهتر محلول کمک کند.
  • دستگاه های الکترونیکی مانند Mesogun یا
  • مزوتراپی بدون سوزن زمانی که ترکیبی از دستگاه های جریان کم و اولتراسوند با هم استفاده می شود و عمق هدف با توجه به نگرانی و نوع پوست شما تنظیم می شود.

 

مراقبت های بعد

از آنجایی که مزوتراپی یک درمان نسبتاً غیر تهاجمی است، پس از قرار ملاقات باید احساس راحتی کنید.

  • 24 ساعت پس از درمان استراحت کنید و از ورزش شدید اجتناب کنید.
  • برای چند روز از نور مستقیم خورشید خودداری کنید، همانطور که معمولاً SPF را به خاطر بسپارید.
  • از کلینیک انتخابی خود بپرسید که از کدام محصولات به عنوان بخشی از مراقبت های بعدی استفاده کنید یا از آنها اجتناب کنید.

 

مزوتراپی چقدر موثر است؟

اثربخشی اغلب به درمان خاص شما و پاسخ بدن شما به محلول بستگی دارد. اما تحقیقات نشان می دهد که 95 درصد از بیماران بهبودهایی را با کاهش چربی مشاهده می کنند.

 

آیا مزوتراپی درد دارد؟

ممکن است کمی ناراحتی خفیف احساس کنید، اما هر دردی معمولا جزئی است و برای کنترل نیازی به دارویی ندارد.

 

عوارض جانبی چه هستند؟

پزشکان حداقل عوارض جانبی را در بین بیماران گزارش می کنند. ممکن است به دلیل افزایش موقت حساسیت، تورم و قرمزی خفیفی را تجربه کنید، اما معمولاً ظرف یک تا دو روز از بین می‌رود. خطر کبودی نیز کم است.

 

آیا این امن است؟

فرقی نمی کند که از مزوتراپی برای ریزش مو یا سلامت پوست استفاده کنید، درمان بی خطر است. فقط به یاد داشته باشید که همیشه با یک پزشک تایید شده، واجد شرایط و با تجربه همراه باشید.

 

 

 

از 0 رای
0

ارسال دیدگاه

Post comments